Потребители: 0

Главна » 2013 » Декември » 22 » „Ботев” спечели в петгеймов трилър
17:12
„Ботев” спечели в петгеймов трилър
„Ботев” победи драматично отбора на „Царевец” (Велико Търново) в среща от 4 кръг на шампионата по волейбол за юноши старша възраст. Двата отбора са в предварителна група 6 на първенството. Двубоят по програма трябваше да се играе във Велико Търново, но поради заетост на залата в старата столица, двата клуба се договориха да разменят домакинството си и мачът се проведе във Враца, в салона на Природо-математическата гимназия.

Срещата започна с превес на домакините. Те затвориха първия гейм с 25-19 и поведоха с 5-6 точки аванс във втория. В тези минути нищо не предвещаваше драмата, която предстоеше в срещата. Тя започна още в края на втората част. В нея търновци се концентрираха, започнаха да топят аванса на „Ботев” и ги застигнаха при 23-23. Последва гонитба в точките със смяна на водачеството, в която и нервите също оказаха влияние. Краят на този луд гейм дойде при резултат 32-30 за „Ботев”. Този развой повлия мобилизиращо за гостите, а не за врачани, които сякаш се успокоиха и започнаха да допускат все повече брак в действията си. Играчите на „Царевец” започнаха да действат все по-уверено, а и ръстовото им преимущество започна да оказва своето влияние. (Като изключим високия Петър Борисов, останалите състезатели на „Ботев” нямат сериозни ръстови данни). Гостите спечелиха убедително третия гейм, а в четвъртия имаха още по-убедително предимство. В него те бяха подпомогнати в голяма степен и от врачанските волейболисти, които допуснаха много грешки от начален удар, при посрещане и в атака. Нещата отиваха към пълен обрат, но в контрагейма ботевци успяха да се съберат, играта им потръгна, а и играчите на „Царевец” започнаха да грешат, особено на сервиса. Така логично се стигна до 15-11 и трудна победа с 3-2 за „Ботев”. Активът на отбора един кръг преди края на полусезона е 2 победи и 1 загуба.

„Ботев” (Враца) - Антони Добренов, Цветелин Петров, Емилиян Петров, Венелин Василев, Петър Борисов, Лъчезар Петров (либеро), Валентин Керефейски, Божидар Нинов, Владислав Катранкиев, Томислав Евгениев, Николай Томов, Ангел Димитров; треньор - Маргарита Илиева.

„Царевец 19” (Велико Търново) - Венцислав Христов, Пламен Маринов, Данаил Младенов, Николай Колев, Ивелин Русчуклиев, Румен Димов, Михаил Михайлов, Николай Добрев (либеро), Виктор Филипов (капитан), Виктор Петров, Георги Славчев, Стефан Иванов (либеро); треньор - Станимир Коларов.
Категория: Момчета и Юноши | Преглеждания: 291 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0