ДЕВОЙКИТЕ МЛАДША ВЪЗРАСТ НА БОТЕВ ВРАЦА БЕЗПОГРЕШНИ НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ВОЛЕЙБОЛ - 22 Февруари 2014 - СКВ "Ботев" (Враца)
СКВ "Ботев" (Враца) Четвъртък, 23.03.2017, 21:16
Добре дошли Гост | RSS
Меню

Новини
Момчета и Юноши [52]
Новини около Момчетата и Юношите на ВК "Ботев" (Враца)
Момичета и Девойки [22]
Новини около Момичетата и Девойките на ВК "Ботев" (Враца)
Мъже [14]
Новини около Мъжкия тим на ВК "Ботев" (Враца)

ASICS

ERREA

Брояч

Общо онлайн: 1
Гости: 1
Потребители: 0

Главна » 2014 » Февруари » 22 » ДЕВОЙКИТЕ МЛАДША ВЪЗРАСТ НА БОТЕВ ВРАЦА БЕЗПОГРЕШНИ НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ВОЛЕЙБОЛ
22:53
Днес в залата на Природо-математическата гимназия стартира регионален кръг от държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст. Седем отбора бяха разделени в две групи, като домакинките от Враца изтеглиха сравнително лек жребии и заедно с отборите на Павликени и Царевец (В.Търново) оформиха група „А”. В другата група „Б” попаднаха изявените фаворитки и основни конкурентки на врачанки тимове на Спартак (Плевен) и Бдин-Вида (Видин). Групата беше допълнена още от Раковски (Севлиево) и Чавдар (Бяла Слатина). След изиграването на мачовете в групите победителите от тях се срещат в мач за 1-2 място и печелят правото да се класират в следващия зонален етап на надпреварата. Завършилите на второ място в групите ще спорят за 3-4 място а третите за 5-6 място.

Група „А” стартира със срещата между домакинките от Ботев и тимът на Павликени от едноименния град. Срещата завърши с разгромен резултат 3-0 гейма в полза на момичетата от Враца като те затвориха геймовете съответно на (-7,-6,-8). За отбора на Павликени по-важен изглеждаше мачът срещу Царевец от Търново, където силите са изравнени. Преди това обаче се изигра срещата между Ботев (Враца) и Царевец, като възпитаничките на Аглая Йорданова отново не оставиха никакви шансове на своите опонентки и ги победиха с категоричното 3-0. В отделните части (25-10, 25-16, 25-14). Така след двете категорични победи врачанки спечелиха група „А” което им осигури мач за разпределяне на местата 1-2 и класиране в следващия зонален етап на надпреварата. За врачанки над всички бе Йоанна Вутова, която беше господар на мрежата и опонентките и трудно намираха начин да спрат силните и атаки. Не трябва да се омаловажава труда на капитанката Михаела Борисова, която игра с много хъс и желание. Силно играха още Беатрис Николова, Вива Димитрова, Деница Каменова и Рени Костова, която внасяше много спокойствие на съотборничките си.
В последния мач от групата в борба за второто място Павликени и Царевец (В.Търново) направиха здрав мач, като момичетата от старата столица спечелиха първия гейм с 25-20, но след като загубиха оспорвания втори гейм с 20-25, като чели рухнаха и тимът на Павликени взе останалите два гейма 25-18 и 25-17 а от там и мача 3-1 гейма. Силно за победителките игра Мария Илиева.

Крайно класиране група „А” 1. Ботев (Враца) 2. Павликени 3. Царевец (Велико Търново).

Състав Ботев Враца: Ралица Петрова, Михаела Борисова (к), Йоанна Вутова, Беатрис Николова, Моника Цветкова, Ева Станчева, Вива Димитрова, Стефани Тошкова, Деница Каменова, Габриела Беновска – либеро, Цребрина Цветанова, Рени Костова. Треньор: Аглая Йорданова.
Състав Павликени: Огняна Боева, Марина Ангелова, Демира Христова, Милица Маринова, Василена Маринова, Мария Илиева (к), Десислава Георгиева, Цветелина Димитрова, Ива Владимирова, Силвия Стефанова, Марина Александрова, Боряна Миленова. Треньор: Гошо Илиев
Състав Царевец (Велико Търново): Андреа Енчева, Ивелина Рачева (к), Стафания Жекова, Даниела Градинарова, Яница Илиева, Маринела Митева, Симона Стефанова, Никол Манолева, Мария Стоянова. Треньор: Марина Георгиева
Категория: Момичета и Девойки | Преглеждания: 608 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0