Първо място за волейболистите на „Ботев” - 13 Септември 2012 - СКВ "Ботев" (Враца)
СКВ "Ботев" (Враца) Вторник, 30.05.2017, 04:42
Добре дошли Гост | RSS
Меню

Новини
Момчета и Юноши [52]
Новини около Момчетата и Юношите на ВК "Ботев" (Враца)
Момичета и Девойки [22]
Новини около Момичетата и Девойките на ВК "Ботев" (Враца)
Мъже [14]
Новини около Мъжкия тим на ВК "Ботев" (Враца)

ASICS

ERREA

Брояч

Общо онлайн: 1
Гости: 1
Потребители: 0

Главна » 2012 » Септември » 13 » Първо място за волейболистите на „Ботев”
12:42
Първо място за волейболистите на „Ботев”
Драматична победа с 3:2 над „Монтана” носи по-лек жребий за врачани
Юношите старша възраст на „Ботев” спечелиха груповата фаза и се класираха за следващия етап на първенството по волейбол. В решителен за първото място мач момчетата на Маргарита Илиева надделяха с 3:2 гейма над основния съперник от Монтана. Врачани навлязоха добре в мача и спечелиха първия гейм с 25:19. Съперникът се разколеба през втората част и след равностойно начало предаде гейма с 25:13. И когато всички очакваха чиста победа, врачани намалиха темпото и „платиха скъпо”. Гостите се окопитиха и заиграха на ниво. Те дръпнаха с 11:16 и задържаха преднината до самия край на гейма. С неистовата подкрепа на публиката домакините бяха на път да направят обрат, но стигнаха само до 24:26. Врачани водеха в четвъртия гейм, но едно оспорване на гостите ги разконцентрира и те го загубиха с 22:25. В тайбрекът обаче място за отстъпление нямаше. Ботевци поведоха в началото и не изпуснаха водачеството до края. Домакините надделяха в много оспорвана борба. Малко преди края, след мощна забивка на Гановски, топката отскочи от блокадата на гостите и се удари в... тавана. „У дома и тавана помага!” – изкоментира положението дългогодишния фен Павлин Ненков. Врачани изтръгнаха победата с 15:12, а с това и крайния успех с 3:2. „Ботев” спечели първо място в групата с пълен сбор от победи (без нито една загуба). Успехът гарантира на врачани по-лек жребий в следващата фаза – квалификациите, които започват в началото на април. Председателят на ВК „Ботев” Иван Жеков подаде документи за домакинство. Решението ще излезе до дни.

Треньорката Маргарита Илиева сияеше от щастие: „Заслужена победа. Борихме се докрай за това първо място и го спечелихме. Двама от играчите бяха с температура, а и умората от турнира за ученици (спечелен от врачани) преди два дни си каза думата. За нас успехът е много ценен. Той ни осигурява по-добър поток в квалификациите.”

30 март 2009 | 00:00

Категория: Момчета и Юноши | Преглеждания: 195 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0