Важна победа за врачанските волейболисти - 13 Септември 2012 - СКВ "Ботев" (Враца)
СКВ "Ботев" (Враца) Четвъртък, 23.03.2017, 21:16
Добре дошли Гост | RSS
Меню

Новини
Момчета и Юноши [52]
Новини около Момчетата и Юношите на ВК "Ботев" (Враца)
Момичета и Девойки [22]
Новини около Момичетата и Девойките на ВК "Ботев" (Враца)
Мъже [14]
Новини около Мъжкия тим на ВК "Ботев" (Враца)

Важна победа за врачанските волейболисти

Много ценна победа завоюваха волейболистите на „Ботев” в домакинския си мач срещу „Хектор” София. Срещата е от 5 група на Държавния шампионат за юноши старша възраст и се игра в салона на ПМГ.
Двубоят не започна добре за възпитаниците на Маргарита Илиева. До средата на първата част те действаха сковано, сякаш притеснени от важността на двубоя, който на всяка цена трябваше да спечелят, а вероятно и респектирани от съперника, който е на втора позиция в групата и бе ни победил в първия двубой с класическото 3-0. Преломът дойде във втората половина на гейма. След няколко поредни точки врачани поведоха в резултата, след което заиграха тяхната си игра – мощни атаки и хубави блокади, с които затвориха гейма. Оттук нататък отборът на домакините бе пълен господар на терена, а и столичани през втората част се пречупиха. Крайният резултат от срещата е 3-0 /25-21, 25-16, 25-20/ за „Ботев”.
Отличен мач за всички от титулярния състав. Врачани имаха проблеми единствено с началния удар, който продължава да бъде нестабилен, и донякъде в концентрацията – в отделни моменти даваха лесни точки на противника. Силата на състава е на мрежата – всички от състава имат много мощна атака, а Светли Трифонов пращаше истински снаряди в полето на противника. Това е и плод на добрата игра на разпределителя Георги Хрисимиров. Много добре действаше и блокадата. Играта в задна линия по принцип е по-слабата страна на отбора, но в тази среща се справиха задоволително. Там уверено действаше и либерото Пламен Георгиев.
С тази победа врачани излязоха на трета позиция в класирането два кръга преди края на надпреварата след фаворита „Коко волей” Габрово и „Хектор”. За следващата фаза се класират първите три отбора.

„Много съм доволна от днешната победа. Иска ми се винаги да виждам моите момчета да играят по този начин. Въпреки, че имахме възможност да проведем само една тренировка в тази зала през последната седмица /поради заетост на същата/ с играта си моите момчета показаха, че имат място на финалите за републиканско първенство”, коментира треньорката Маргарита Илиева.

Състави:
„Ботев” Враца – Светослав Трифонов, Владислав Карталов, Денис Атанасов, Ивайло Велковски, Петър Петров, Георги Хрисимиров /капитан/, Пламен Георгиев /либеро/, Кирил Чернев, Кристиан Кръстев, Марио Станчев, Александър Бечев; треньор – Маргарита Илиева.
„Хектор” София – Илия Димитров /капитан/, Павел Павлов, Боян Бакалов, Васил Димов, Мартин Аладжов, Радослав Ангелов, Кристиян Михайлов /либеро/, Андрей Андреев, Даниел Симеонов, Асен Стаменов

22-02-2011
Категория: Момчета и Юноши | Преглеждания: 167 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0