Волейболисти губят решително дерби с „Монтана”
Волейболистите на „Ботев”(Враца) загубиха дербито с „Монтана” и останаха
на трето място в групата. Срещата, в който нашите паднаха с 2-3 гейма
премина през всевъзможни обрати.

Поражението освен в емоционален план се явява лошо и като точков актив за врачани, които практически загубиха шансове за едно от първите две места, даващи право на участие в следващата фаза. Очертаващото се трето място, което възпитаниците на Маргарита Илиева заемат в момента ги праща на допълнителни квалификации, ако БФВ реши да пусне нагоре трети отбор от нашата зона.
Неделната среща в залата на ПМГ донесе много емоции. Ботевци водеха през цялата първа част, но накрая я загубиха с 24-26. Подпомагани от неуморимата публика врачани се реваншираха през втората част и я взеха с 25-20. Домакините продължиха със стабилната си игра и в следващия гейм. След равенство в първата половина на частта ботевци взеха малка преднина от 3 точки на втората техническа пауза и рпазвиха до края, печелейки гейма с 25-19. За съжалание тук свършиха хубавите неща за „Ботев”. Монтанци започнаха шеметно четвъртата част и дръпнаха с 10 точки, довеждайки с лекота гейма до победа с 16-25. Всичко трябваше да се реши в тайбрека. Врачани тръгнаха добре и с подкрепата на зрителите поведоха с 4-1. Последва изравняване и ботевци се гипсираха. Монтанци също извадиха агитка, а по-важното и силна психика и бързо обърнаха контрагейма до 5-8 (на тех.почивка). Един път озовали се с предимство, гостите показаха стабилност и сигурно затвориха гейма с 9-15, печелейки и срещата с крайно 2-3.
Категория: Момчета и Юноши | Преглеждания: 175 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0