Потребители: 0

Главна » 2013 » Декември » 22 » Волейболисти закриха сезона с победа
17:07
Волейболисти закриха сезона с победа
Волейболистите на „Ботев” от отбора за юноши старша възраст завършиха с победа последния си мач за годината. Съставът е в предварителна група 6 на Държавния шампионат, заедно с „Монтана”, „Царевец” (Велико Търново), „Коко Волей Клуб” (Габрово) и дебютанта „Импулс” (Долна Оряховица).

В последния, 5 кръг от есенния дял, врачани победиха състава от Габрово с 3-1. Мачът се игра в салона на Природо-математическата гимназия във Враца. Домакините подходиха малко несериозно към двубоя и в първия гейм габровци взеха солиден аванс от 6 точки. Все пак ботевци успяха да стопят преднината, но с няколко успешни атаки гостите взеха гейма с 25-21. В тази част отборът на „Коко Волей” показа, че не трябва да бъде причисляван към аутсайдерите. Отборът е добре комплектуван като ръстови данни, действаше със самочувствие и заслужи успеха си в гейма. В последвалите три части обаче врачани стегнаха редиците и се наложиха по категоричен начин. Смяната на разпределителя Василев с по-високия Катранкиев, който заздрави блокадата на отбора, се оказа удачен ход на треньорката Маргарита Илиева. След като започнаха да изостават в резултата, габровци сякаш се обезкуражиха, увеличиха и брака в действията си и допълнително улесниха задачата на ботевци, който спечелиха последните три гейма 25-15, 25-18 и 25-18.

След края на есенния полусезон „Ботев” е на 2 място, с актив от 5 победи и 1 загуба. Начело без загубена точка е „Монтана”. По-натам в класирането следват „Царевец”, КВК Габрово и „Импулс”.

„Ботев” (Враца) - Антони Добренов, Цветелин Петров, Емилиян Петров, Валентин Керефейски, Венелин Василев (капитан), Петър Борисов, Лъчезар Петров (либеро), Владислав Катранкиев, Божидар Нинов, Томислав Евгениев, Николай Томов, Ангел Димитров; треньор - Маргарита Илиева.

„Коко Волей Клуб” (Габрово) - Николай Стефанов, Калоян Христов, Христо Жемилов, Мариан Наков (капитан), Константин Георгиев, Томислав Врачев, Георги Дончев, Ивайло Лафчиев, Петър Петев, Ивелин Дюлгеров; треньор - Христо Запрянов.
Категория: Момчета и Юноши | Преглеждания: 288 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0