Потребители: 0

Главна » 2013 » Април » 2 » Волейболистките до 15 годишна възраст са най-силните в региона
17:56
Волейболистките до 15 годишна възраст са най-силните в региона
През почивните дни Враца бе домакин на Регионалния етап от Държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години. В салона на Природо-математическата гимназия мериха сили 6 отбора, първите два от които добиха право да участват в зоналния етап на шампионата.

За удоволствие на публиката, подкрепяща врачанските момичета, отборът на „Ботев” се представи великолепно и завоюва първото място в надпреварата. Отборите бяха разделени в две групи, като първите два състава във всяка от тях играха полуфинали „на кръст”. „Ботев” (Враца) стартира лошо в срещата срещу съименника си от Луковит и загуби първия гейм с 20-25. След това обаче врачанските волейболистки влязоха в ритъм и спечелиха срещата с 3-1, печелейки другите три части на 8, 18 и 22. Всъщност това се оказа и единственият загубен гейм от отбора до края на състезанието.

Във втория мач в групата „Спартак” (Плевен) надделя над състава на Луковит също с 3-1, а в последната среща домакините постигнаха убедителна победа с 3-0 над плевенчанки и оглавиха класирането. В другата група на първо място се нареди „Бдин Вида” (Видин), спечелили и двата мача - над „Царевец 19” (Велико Търново) и „Раковски 1964” (Севлиево) с по 3-0. На второ място се класира „Царевец” след победа с 3-1 над състава от Севлиево.
В полуфиналите се получиха следните резултати: „Ботев” - „Царевец” 3-0 (25-14, 25-9, 25-12) и „Бдин Вида” - „Спартак” 3-1 (16-25, 25-13, 25-16, 25-18). Трите финални двубоя - за 5-6, 3-4 и 1-2 място преминаха при убедително надмощие на победителите и завършиха с чисти победи с 3-0. „Ботев” (Враца) не даде никакъв шанс на традиционно неудобния си противник от Видин и затвори трите гейма с 25-14, 25-20 и 25-9. Двата отбора продължават борбата в зоналния турнир. На трето място се нареди „Спартак”, четвърти е „Царевец”, пети - „Ботев” (Луковит) (трите отбора ще играят квалификации за зона), а останалият на 6-то място състав на „Раковски” (Севлиево) напуска шампионата.

Съставите на двата отбора финалисти:

„Ботев” (Враца) - Михаела Борисова (кап.), Йоанна Вутова, Беатрис Николова, Деница Каменова, Вива Димитрова, Рени Костова, Борислава Борисова (либеро), Паолина Цветкова, Моника Цветкова, Женя Василева, Катрин Конова, Стефани Тошкова; треньор - Аглая Йорданова.

„Бдин Вида” (Видин) - Цветелина Цокова, Гергана Георгиева (кап.), Елена Георгиева, Мануела Нинова, Даяна Янева, Михаела Гулева, Карина Шамуткова, Биляна Борисова; треньор - Снежана Гечева.
Категория: Момичета и Девойки | Преглеждания: 441 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0