Потребители: 0

Главна » 2013 » Юни » 21 » Волейболистките не показаха възможностите си
10:17
Волейболистките не показаха възможностите си
С финалния етап от Държавния шампионат за момичета до 15 години завърши волейболният сезон в женското направление. Четиринайсетте отбора бяха разделени в две групи по 7, като първите два от всяка група придобиват право да играят на полуфинал.
Срещите от група „А” се играха в столичната зала „Панайот Пондалов”. Отборът на „Ботев” (Враца) попадна в група „Б”, домакин на която бе Казанлък.

Врачанки, които преминаха през допълнителни квалификации, за да попаднат във финалите на първенството, се оказаха в ролята на аутсайдери. Те загубиха и шестте срещи в групата и заеха последното 7 място. Момичетата на „Ботев” бяха надиграни последователно от „Пирин Балканстрой” (Разлог) с 3-0 (25-13, 25-17, 25-20), „Етрополе” с 3-1 (21-25, 25-23, 25-18, 25-10), „Левски Волей” (София) с 3-0 (25-20, 25-19, 25-23), „Казанлък” с 3-0 (25-8, 25-11, 25-14), „Велбъжд” (Кюстендил) с 3-0 (25-14, 25-11, 25-13) и „Звезди 94” (София) с 3-0 (25-20, 25-20, 25-23).
В група „А” класирането доби следния вид: 1. „Марица” (Пловдив), 2. „Славия” (София), 3. ЦСКА (София), 4. „Сливен”, 5. „Бдин Вида” (Видин), 6. „Хебър” (Пазарджик), 7. ЙЕБ 05 (Шумен).
Шампион на страната стана фаворитът „Марица”, който обаче на финала трудно преодоля домакините от „Славия” с 3-2. Бронза заслужиха момичетата на „Звезди 94”.
Врачанският отбор едва ли показа възможностите си в това състезание. Това, което видяхме от тях на регионалния шампионат, когато се наложиха убедително над всичките си съпернички, или на квалификациите за финала, когато сразиха столичния „Левски” с 3-0, както и съпротивата, която оказаха в настоящия турнир на някои от качествените отбори, като например бронзовия медалист „Звезди 94”, показват, че, ако се отърсят от психологическото напрежение, момичетата могат да направят доста по-добро представяне.

„Ботев” (Враца) игра в състав - Михаела Борисова, Йоанна Вутова, Беатрис Николова, Деница Каменова, Вива Димитрова, Рени Костова, Борислава Борисова (либеро), Паолина Цветкова, Моника Цветкова, Женя Василева, Катрин Конова, Стефани Тошкова; треньор - Аглая Йорданова.

Категория: Момичета и Девойки | Преглеждания: 485 | Добавено от: Бесния | Рейтинг: 0.0/0